اپل با تعویض پذیری آسان باتری گوشی ها مخالف است

اپل اعلام کرده است که با تعویض آسان باتری ها مخالف است و فکر میکند در پی آن ضرر هایی وجود دارد.
تعویض پذیری آسان باتری گوشی ها و اپل
اتحادیه اروپا در تلاش است تا تعویض پذیری آسان را در گوشی‌های هوشمند بهبود بخشد تا کاربران بتوانند به راحتی باتری کهنه گوشی خود را تعویض کنند. با این حال، شرکت اپل به هیچ عنوان از این مساله خرسند نیست و بیان می‌کند که باتری قابل تعویض ممکن است باعث افزایش خرابی گوشی‌ها شود.

دیدگاه اپل درباره تعویض پذیری آسان باتری گوشی ها

اخیراً، جان ترنوس، معاون ارشد مهندسی سخت‌افزار در اپل، در یک مصاحبه به موضوع تعمیرپذیری گوشی‌ها پرداخته و بیانیات جالبی را مطرح کرده است. او ادعا می‌کند که اپل تمرکز خود را بر روی فراهم کردن دسترسی آسان برای مشتریان به خدمات تعمیر و تعویض قطعاتی که به خرابی مستعد هستند، قرار می‌دهد.در این مورد، جان ترنوس، معاون ارشد مهندسی سخت‌افزار در اپل، تأکید می‌کند که در برخی موارد، تعمیرپذیری و دوام یک محصول ممکن است در تضاد باشند، و باتری یک نمونه از این موارد است. او ادعا می‌کند که با وجود اینکه باتری قابل تعویض فرآیند تعمیر را آسان‌تر می‌کند، اما این ممکن است منجر به افزایش خرابی گوشی شود.
تعویض پذیری آسان باتری گوشی ها و اپل

ترنوس بیان می‌کند که در اپل، با داشتن اطلاعات دقیق، به خوبی می‌دانند که کدام قطعات در یک گوشی دچار خرابی می‌شوند و کدام قطعات دیگر هرگز نیاز به تعمیر یا تعویض ندارند. او تأکید می‌کند که همیشه یک تعادلی بین این دو وجود دارد و برخی قطعات بیشتر به خرابی می‌پیوندند، در حالی که برخی دیگر هرگز نیاز به تعویض یا تعمیر نخواهند داشت.

ترنوس تأکید می‌کند که باتری قابل تعویض باعث کاهش مقاومت آیفون در برابر نفوذ آب می‌شود، که یک نقطه منفی درباره قابلیت تعویض باتری است. با این حال، باید توجه داشت که از سال 2027، تعویض باتری اجباری می‌شود، بنابراین تولیدکنندگان چند سال فرصت دارند تا طراحی گوشی‌های خود را بهبود بخشند.

اپل با تعویض پذیری آسان باتری گوشی ها مخالف است

یکی از نیازمندی‌هایی که اپل با آن مواجه است، مربوط به استفاده از درگاه شارژ USB-C است. اتحادیه اروپا سازندگان را ملزم کرده است که از پایان سال 2024 همه گوشی‌های موبایل را با درگاه شارژ USB-C عرضه کنند و اپل ناچار است از درگاه شارژ اختصاصی لایتنینگ دست بکشد.

منتظر می‌مانیم که گوشی‌های آیفون 15 با درگاه USB-C عرضه شوند و دیگر درگاه پر دردسر لایتنینگ در آنها وجود نداشته باشد. همچنین، آیفون‌های سری 15 تغییرات دیگری نیز خواهند داشت، از جمله باتری چند لایه، حاشیه نمایشگر باریک‌تر و بهبود دوربین. افزایش قیمت مدل‌های پرو آیفون 15 نیز مورد انتظار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

از آخرین اخبار روز جدید ترین هوش مصنوعی ها گرفته تا آخرین بازی های منتشر شده و یا اخبار جدید نرم افزار ها و سیستم عامل و دیگرخبر های روزتکنولوژی دنیا؛ 

همه و همه در شبکه های اجتماعی هایپر بایت!