استخراج فلزات ارزشمند با ربات Eureka

ربات زیردریایی Eureka میتواند بدون آسیب به طبیعت، فلزات گرانبها را استخراج کند.
ربات زیردریایی Eureka

اخیراً، شرکت فناوری محور Impossible Metals محققان خود را معرفی کرده است. آن‌ها یک ربات زیردریایی با نام Eureka را به جامعه معرفی کرده‌اند. این ربات با استفاده از هوش مصنوعی، قادر است به جمع‌آوری فلزات گران‌بها و مواد معدنی ارزشمند در کف اقیانوس‌ها بپردازد، در حالی که به محیط زیست هیچ آسیبی وارد نمی‌کند.

در چند دهه گذشته، روش‌های سنتی استخراج مواد معدنی اغلب باعث تخریب محیط زیست و ایجاد نگرانی‌های مربوط به حقوق بشر شده‌اند. استخراج فلزات ارزشمند از معادن به طور عمومی تأثیرات بلندمدت و برجسته‌ای بر اکوسیستم‌ها و جوامع اطراف دارد.

ربات زیردریایی Eureka

استخراج مواد ارزشمند به کمک ربات Eureka

با توجه به افزایش روزافزون تقاضا برای فلزات مانند مس، کبالت، نیکل و سایر فلزات ارزشمند، نیاز به روش‌های پایدار و اخلاقی برای استخراج این معادن احساس می‌شود. به همین دلیل، ربات‌ها و زیردریایی‌های استخراج‌کننده به عنوان یک راه‌حل پیشرفته برای بهره‌برداری از منابع در کف اقیانوس پیشنهاد شده‌اند. این روش‌های جدید، به ما امکان می‌دهند با حفظ پایداری محیط زیست و رعایت اصول اخلاقی، فلزات ارزشمند را استخراج کنیم.

در کف اقیانوس‌ها، ذخایر بسیار زیادی از فلزات و مواد ارزشمند وجود دارد که قابلیت رفع تقاضای رو به رشد در بازار جهان را دارا هستند. با این حال، بهره‌برداری از این منابع بزرگ با چالش‌ها و ملاحظات اخلاقی مرتبط است.

به گزارش Msn، شرکت فناوری محور Impossible Metals به‌تازگی یک نوع ربات زیردریایی با هوش مصنوعی تولید کرده است. این ربات قادر است با استفاده از هوش مصنوعی، منابع موجود در کف اقیانوس را استخراج کند. این منابع شامل فلزات ارزشمندی مانند مس، کبالت و نیکل هستند که در صنایع مختلف از جمله تولید خودروهای الکتریکی، گوشی‌های هوشمند و پنل‌های خورشیدی استفاده می‌شوند.

استخراج فلزات ارزشمند با ربات Eureka

ربات زیردریایی هوشمند با نام Eureka، که توسط شرکت فناوری محور Impossible Metals توسعه یافته است، وظیفه استخراج منابع ارزشمند کف اقیانوس را با حفظ محیط زیست برعهده دارد. در یک آزمایش انجام شده در دریاچه هورون (Lake Huron که یکی از پنج دریاچه بزرگ آمریکای شمالی است)، این ربات توانایی خود را در شناسایی و استخراج گره‌های فلزی از روی بستر دریاچه به نمایش گذاشت.

با توجه به گزارش Cbsnews، موفقیت چشمگیر ربات زیردریایی با هوش مصنوعی Eureka باعث شده است که شرکت Impossible Metals برنامه‌ای بلندپروازانه برای تولید انبوه این ربات‌ها را دنبال کند. تولید هر دستگاه از این ربات زیردریایی با هوش مصنوعی Eureka، هزینه‌ای حدود 5 میلیون دلار را در بر می‌گیرد.

مهم است به ذکر نماییم که روش‌های سنتی استخراج منابع از کف اقیانوس شامل استفاده از بیل‌های مکانیکی بزرگی هستند که می‌تواند به لایروبی و آسیب دیدن کف اقیانوس منجر شود. این روش‌ها تهدید جدی‌ای برای اکوسیستم و وضعیت کف اقیانوس‌ها ایجاد می‌کنند.

معرفی گجت اندروید باکس

اندروید باکس (Android Box) یک دستگاه سخت افزاری است که برای تبدیل تلویزیون های معمولی به تلویزیون های هوشمند استفاده می‌شود. این باکس دارای سیستم عامل اندروید است و امکاناتی مشابه یک تبلت یا یک گوشی هوشمند را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

ادامه مطلب »
Uncrop چیست

معرفی هوش مصنوعی Uncrop

هوش مصنوعی Uncrop یک سیستم هوشمند است که به منظور پر کردن فضای خالی در تصاویر استفاده می‌شود. Uncrop به معنی بازگشت به شکل اصلی تصویر بعد از برش آن است.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

از آخرین اخبار روز جدید ترین هوش مصنوعی ها گرفته تا آخرین بازی های منتشر شده و یا اخبار جدید نرم افزار ها و سیستم عامل و دیگرخبر های روزتکنولوژی دنیا؛ 

همه و همه در شبکه های اجتماعی هایپر بایت!